14.01.2022

Виходячи з поточного положення на ринку, «Сентравіс» не бачить необхідності у продовженні дії захисних заходів, які застосовуються до імпорту деяких видів сталевої продукції в ЄС

17 грудня 2021 року Європейська комісія опублікувала повідомлення про ініціацію розгляду захисних заходів, які застосовуються до імпорту деяких видів сталевої продукції.

Захисні заходи щодо сталі були введені у січні 2019 року та згодом розглядалися у 2019 та 2020 роках. Для оцінки, чи слід продовжувати ці заходи, початковий термін дії яких, становив три роки та закінчився, Європейська комісія ініціювала їх розгляд утретє у 2021 році з метою продовження ще на три роки.

Діяльність «Сентравіс», як українського виробника-експортера продукції категорії 22 («Безшовні нержавіючі труби та трубки»), значною мірою залежить від цих заходів і, отже, компанія брала участь у всіх етапах процедур, пов’язаних із захисними заходами. На кожному етапі «Сентравіс» рішуче виступав проти захисних заходів щодо сталі у тій формі та на тому рівні, які застосовуються нині.

«Сентравіс» заявляє, що продовження дії заходів у тій формі та на тому рівні, що застосовуються нині, не обґрунтоване з урахуванням поточного становища на ринку, оскільки зростання імпорту не спостерігається, попит стабільний, терміни постачання у всіх європейських виробників збільшились; та всі європейські виробники продукції категорії 22 підвищили ціни на 2022 рік. Ця ситуація є неприйнятною для переробної галузі, що постачає продукцію замовникам, які висувають специфічні та високі вимоги, такі як атомні, автомобільні, хімічні та енергетичні компанії, які працюють на підставі довгострокових контрактів та потребують регулярного та гарантованого постачання продукції.

«За останні чотири роки аргументи на користь запровадження захисних заходів щодо сталі поступово втратили сенс. Ми вважаємо, що обсяг імпорту відповідної продукції продовжує знижуватись. Окрім того, очікуване застосування глобальної угоди по сталі, яка враховує аспекти навколишнього середовища, досягнутої між США та ЄС 31 жовтня 2021 року, є явним ризиком заподіяння шкоди інтересам Союзу та його замовників», прокоментував Ігор Марфут, керівник продажів у Німеччині.

Отже, у разі зняття захисних заходів щодо сталі для пом’якшення наслідків раптового і неналежного збільшення імпорту відповідної продукції з деяких країн, в яких застосовується несправедлива торгова практика, існують достатні заходи захисту в торгівлі. Немає необхідності у продовженні застосування захисних заходів щодо низки країн, які ведуть чесну торгівлю, включаючи Україну.

Інші новини