07.06.2021

Китайським компаніям доведеться потіснитися на ринку безшовних труб

Петро Горбань, Керівник регіональних продажів «Сентравіс» на ринках Азії, Близького Сходу та Центральної Європи

Китай скасував пільги на експорт безшовних труб. Можливостей для демпінгу у виробників з КНР стало менше. Якось непомітно пройшла новина про те, що Китай з 1 травня скасував пільги на експорт для своїх виробників безшовних труб, а також для більш ніж 140 інших видів металопродукції. Незаслужено непомітно, оскільки відмова китайського уряду від відшкодування ПДВ у розмірі 13% обов’язково позначиться на українському та світовому ринках.

Пам’ятаєте про «ефект метелика», коли помах крила метелика на одному континенті може вплинути на події на іншому континенті? Тут як раз той випадок. Собівартість китайської безшовної труби збільшилася на 15% (відмова від відшкодування ПДВ у розмірі 13% плюс податок 2%). Відповідно, можливостей для демпінгу у китайських компаній стало менше. Якщо раніше деякі українські споживачі купували китайську трубу тільки тому, що вона дешевше, особливо не звертаючи увагу на якість, то тепер різниця в ціні між китайською і українською трубою стане майже непомітною. А з урахуванням витрат на імпорт труби з Китаю багато хто замислиться, чи треба економити 5-10%, якщо можна купити в Україні – краще і швидше. Таким чином, тренди на українському ринку безшовної труби, в найближчі місяці, швидше за все, зміняться. Якщо в минулому році китайська труба займала близько половини всього імпорту, то в цьому році китайським виробникам важко буде зберегти свою частку.

Та й обсяг імпорту може скоротитися. У 2020 році на імпорт припало дві третини всього споживання безшовних труби в Україні – забагато для такої країни, як наша, яка прагне просувати Made in Ukraine всередині та зовні. Зазначу, що у нас, як у компанії зі списку топ-10 світових виробників безшовної труби, буде більше можливостей для якісної конкуренції на світовому ринку. Коли пільги відміняють, то на перший план виходить питання якості, а в якості ми впевнені на 100%.

Інші новини