09.12.2021

На шляху до побудови виробництва світового класу

11 листопада 2021г. важлива дата для СЕНТРАВІС. Вона залишиться в історії як одна з найважливіших на шляху до побудови виробництва світового класу.

Завершено перший етап амбітного проекту 2020-2024 рр. «Реконструкція травильного відділу ТВЦ» ─ виведення з експлуатації ванни із лужним розплавом у ТВЦ.

Сьогодні ми з гордістю говоримо про цю подію у минулому часі. Але у серпні 2020 року для команди проекту ця мета стала ВИКЛИКОМ, адже історія завдання йде у далеке минуле.

Хронологія змін
2002 р. – перші роботи у лабораторії з відпрацювання хімічної технології для ТПЦ
2006-2011 рр. – проведення промислових випробувань у травильному відділі, придбання ванн у ТПЦ
2011 р. – відключення лужного розплаву в ТПЦ
2011 р. – інтенсифікація робіт з відпрацювання хімічної технології для ТВЦ
2012-2014 рр. – промислові випробування, випробування кислотного сірчано-плавикового травлення з перекисом у ТВЦ.

 

Зміна технології обробки труб дозволяє виключити шкідливе для здоров’я працівників задимлення травильного відділу ТВЦ та значно дбайливіше ставитися до природи.

 

Андрій Володимирович Красюк, директор трубоволочильного цеху:
«Для мене це подія, яка ще рік тому була мрією і однозначно чимось нереальним. Головне, що ми не зупинилися на мрії, а повноцінно йшли до цього рішення, впроваджуючи нові схеми обробки, і нове обладнання, і новий підхід до вирішення проблем, що виникали у травильному відділі. Тому це перемога всього колективу ТВЦ, це ще один крок до сучасної зрозумілої технології обробки, і звичайно відхід від енергоємної та старої хімічної обробки».

Сергій Савченко, начальник ділянки травлення та термічної обробки труб:
«Для кожного травильника лужний розплав був універсальним помічником у обробці труб. Але при цьому кожен травильник розумів обсяги енергоспоживання, втрати були колосальні. Нам довелося витратити досить багато сил та енергії для створення нової технології та усвідомлення того, що лужний розплав нікуди нас не приведе. Поки ми трималися за старе, ми не могли прийти до нового. Наразі це вже історія. Сьогодні ми втілюємо важливу стратегію реконструкції травильного відділу, а це означає, що є майбутнє».

Віта Янова, пров. інженер інженерно-дослідного відділу:
«Для мене і думаю для кожного з членів команди відключення лужного розплаву – це підтвердження професіоналізму, результат командного духу, це віра у досягнення мети, це визнання. А найголовніше, ми причетні до перших екологічних змін, за якими будуть такі як очищення слабокислотних стоків; зміна технології хімічної обробки, що виключає обробку в розчинах, що містять азотну кислоту».

У результаті впровадження першого етапу проекту компанія, окрім іншого, отримає додатковий резерв у розмірі 680 тис. доларів на рік, завдяки економії електроенергії та зможе використати його для реалізації наступних проектів з розвитку.

 

Лужний розплав, що пішов в історію компанії

Заплановане впровадження системи очищення слабокислотних стоків у травильному відділі ТВЦ, яка буде розміщена на місці демонтажу лужного розплаву

Інші новини