07.11.2019

СЕНТРАВІС у переліку схвалених постачальників котельних труб «supercritical»

У 2015 році компанія СЕНТРАВІС розпочала підготовку до реалізації важливої стратегічної ініціативи - стати одним з лідерів у постачанні безшовної нержавіючої продукції для котельного сегмента.

Йдеться про отримання сертифікації «TÜV Nord Systems GmbH & Co.KG» для труб нового покоління, що застосовуються при надкритичних параметрах.

Чому так важлива наявність даної сертифікації та які перспективи це відкриває для нашої компанії?

Жорстка конкуренція в промисловості змушує конструкторів теплових електростанцій застосовувати нові передові технології і, відповідно, високотехнологічні матеріали, що забезпечують оптимальну ефективність при виробництві електроенергії.

Існуючі стандартні котельні марки сталі непридатні до використання в парових котлах для енергоблоків, що працюють на надкритичних параметрах пари (сукупність високих температур і тиску понад 221 бар).

Котельні марки сталі, що застосовувалися роками та добре себе зарекомендували, «не справляються» з новими умовами експлуатації, не володіючи необхідною окалиностійкістю і межею тривалої міцності при впливі високих температур і тисків, що досягають 760С (1400F) і 345 бар (35 МПа).

Розробка і застосування котельних високолегованих марок сталі нового покоління: TP347HFG (1.4908), TP304HCu (1.4907) і TP310N (1.4952) стало ключем до успіху при проектуванні сучасних котельних установок. Саме дані марки сталі передбачені до застосування практично у всіх найбільших проектах, виключаючи використання раніше вживаних продуктів.

Для можливості участі в найбільших проектах котельного сегменту, зокрема, проекти General Electric Power, Babcock & Wilcox, BHEL та інші, заводу-виробнику в обов’язковому порядку необхідно отримання сертифікації «TÜV Nord Systems GmbH & Co.KG» з подальшим внесенням підприємства в листки випробувань VD TUV, як схваленого постачальника.

Для отримання даної сертифікації необхідно, щоб виготовлена продукція успішно пройшла комплексні випробування, в тому числі випробування на тривалу жароміцність протягом 3 000 годин; 10 000 годин; 30 000 годин в діапазоні випробувальних температур від 650С до 750С.

Відповідно, одна лише тривалість випробувань досягає більше 3,5 років.

При цьому недосягнення критеріїв по тривалій жароміцності хоча б 1-го випробувального зразка автоматично зобов’язує завод- виробник здійснювати повну заміну зразків і, по суті, починати все випробування з 0.

Крім випробувань на тривалу жароміцність, програма тестування VD TUV включає більше 20-ти різних видів тестувань, таких як: випробування на розтяг при підвищених температурах, металографічні випробування, всілякі тестування після різних ступенів деформації та інші.

Труби, які пройшли всі перераховані вище «тортури», можна відправляти в космос, не кажучи про котельні установки…

Всі випробування проводяться під егідою TUV NORD з обов’язковою присутністю незалежного інспектора, який має право забракувати навіть ті зразки, які досягли необхідних критеріїв, проте, характеризувалися незначним, на думку інспектора, запасом «міцності» для роботи в парових котлах, що працюють на надкритичних параметрах пари.

В рамках тестування згідно з програмою випробувань, VD TUV «supercritical» за останні 4-и року компанія СЕНТРАВІС успішно пройшла 3 подібні інспекції!

Для розробки оптимальної технології виробництва холоднодеформованих труб марок сталі TP347HFG (1.4908), TP304HCu (1.4907) і TP310N (1.4952), R & D на базі ЦЗЛ СПЮ провело серію комплексних лабораторних досліджень з відпрацюванням безлічі варіацій в частині фінальної термічної обробки – основного процесу, що формує остаточний комплекс властивостей і визначає фінальний результат при проведенні тестувань.

В ході копіткої роботи було випробувано понад 500 випробувальних зразків, виведено з ладу 2 лабораторні печі (не витримали інтенсивності і темпу, заданих інженерами-дослідниками).

Спільно з виробничими підрозділами розроблена технологія була успішно впроваджена при виробництві промислових партій для підготовки випробувальних зразків і подальшого тестування.

Визначальним випробуванням для отримання сертифікації є тестування зразків на тривалу жароміцність.

Це випробування проводилося в умовах технічного університету в місті Дармштадт (Німеччина) / TECHNISCHE UNIVERSITAT DARMSTADT – одна з небагатьох спеціалізованих установ, які мають право проводити подібні випробування.

Тривалість випробування становить до 30 000 годин.

Тестування проводилося суворо на сертифікованому обладнанні на зразках складної конфігурації, виготовлених з нашої продукції:

За підсумками тестування, ретельного аналізу результатів випробувань, а також детальних роз’яснень з нашого боку про нюанси розробленої технології, «TÜV Nord Systems GmbH & Co.KG» рекомендувала VD TUV включити компанію СЕНТРАВІС до переліку схвалених постачальників котельних труб «supercritical» по всім заявленим маркам сталі.

Остаточне позитивне рішення було прийнято за підсумками наукової ради VD TUV, що спеціалізується виключно на трубах котельного сегменту. Складність процедури фіналізації рішення гарантує схвалення виключно тих компаній, який володіють передовим обладнанням, технологіями та знаннями.

Отримання сертифікації «supercritical» для компанії СЕНТРАВІС несе величезний потенціал не тільки з точки зору збільшення обсягів продажів і частки ринку в котельному сегменті, так і підвищення конкурентоспроможності через участь в глобальних проектах по будівництву і ремонту котельних станцій, що працюють на надкритичних параметрах пари (сукупність високих температур і тиску понад 221 бар)!

На сьогоднішній день в світі існують лише чотири підприємства (і наша компанія в їх числі!), які мають право виробляти і поставляти марку сталі «supercritical» TP347HFG / 1.4908 згідно з Vd TUV 547 – найскладнішу в виробництві в частині забезпечення комплексу властивостей і найбільш затребувану споживачами:

Аналогічні підтверджуючі документи отримані нашою компанією також для марок TP304HCu /1.4907 і TP310N / 1.4952.

Відзначається виключно позитивна динаміка споживання ринком безшовних нержавіючих труб вищенаведених марок сталі із заміною стандартних котельних марок сталі.

Річна потреба труб з даних марок сталі становить 29 тисяч тонн (згідно з прогнозом SMR), що з отриманням сертифікації «supercritical» відкриває відмінні перспективи для нашої компанії!

Якісна і злагоджена робота R & D і виробничих підрозділів забезпечила успіх у реалізації поставленого завдання і є прекрасним прикладом поділу спільних цінностей при досягненні єдиної, хоча і дуже непростої мети!

Кожен з нас може багато чого, а разом ми можемо все!

Інші новини