03.02.2022

«Сентравіс» збільшив виробництво та зміцнив позиції на світовому ринку безшовних труб: підсумки діяльності компанії у 2021 році

Обсяг виробництва компанії за підсумками 2021 року склав 19,43 тис. тонн у порівнянні з 19,05 тис. тонн у 2020 році. Також збільшився обсяг інвестицій – з 1,85 млн. євро до 4 млн. євро і зросла середня зарплата (на 18%).

За словами генерального директора «Сентравіс» Юрія Атанасова, у 2021 році домінували декілька трендів.

По-перше, спостерігалося різке відновлення світових ринків та підвищений попит клієнтів із різних регіонів.

По-друге, був вкрай високий рівень інфляції, а також стрімке зростання цін на сировину та енергоносії, що позначилося на собівартості виробництва.

По-третє, на тлі всіх поточних викликів потрібно було підвищувати ефективність роботи команди.

«2021 був унікальним роком. Ми очікували трохи більшого результату з огляду на нашу економіку. З іншого боку, нам вдалося зробити багато структурних перетворень. Найголовніше – «Сентравіс» ще більше зміцнив свої позиції на світовому ринку як надійного постачальника з широким набором товарів, готового працювати у різних індустріях. І зараз ми з великим оптимізмом дивимося у 2022 рік», – наголосив Юрій Атанасов.

Член ради директорів «Сентравіс» Александер Новак зазначив, що у 2021 році компанії вдалося збільшити постачання безшовних труб на ринок США (на 30%), країн Західної Європи (на 20%), Азії та Близького Сходу (на 12%).

«В умовах ажіотажного попиту на нашу продукцію та одночасного різкого збільшення вартості електроенергії, логістики, наше завдання було заробити якнайбільше маржі, а потім зберегти її. Для цього ми намагалися підвищувати ціни, «втікаючи» від собівартості, що зростає, а також перекладати частину цієї собівартості на плечі наших клієнтів. Все це потребувало додаткових зусиль від усіх членів нашої торгової команди, що суттєво їх згуртувало», – розповів Александер Новак.

За словами фінансового директора компанії Олександра Жозефа, у 2021 році «Сентравіс» реструктуризував корпоративний борг та отримав рефінансування на вигідних умовах на суму 35 млн євро від «Укрексімбанку».

EBITDA компанії в 2021 році склала 12 млн. євро, обсяг інвестицій збільшився з 1,85 млн. євро до 4 млн. євро.

Також Юрій Атанасов поділився планами компанії на 2022 рік. Цього року «Сентравіс» планує збільшити виробництво до 21 тис. тонн та інвестиції у виробництво – до 10 млн. євро. Компанія вже має портфель замовлень на перше півріччя та продовжує працювати над тим, щоб зберегти рівень маржинальності в умовах високої інфляції.

Інші новини