10.03.2021

“Сентравіс” залучає до Укрексімбанку EUR 35 млн на фінансування інвестпрограми

Державний Укрексімбанк (Київ) відкрив довгостроковий кредитний ліміт ПрАТ "Сентравіс Продакшн Юкрейн" (Centravis Production Ukraine), що входить до холдингу Centravis Ltd., на суму EUR 35 млн, що в еквіваленті становить 1 млрд 177,477 млн грн.

Як повідомляється в прес-релізі “Сентравіс”, компанія має намір направити ці кошти на випуск нових видів безшовних труб, впровадження екологічних та енергозберігаючих технологій і подальшу модернізацію виробництва.

“Банк відкрив кредитний ліміт в розмірі EUR 35 млн терміном на п’ять років для підтримки високої конкурентоспроможності продукції на світових ринках, своєчасного і повномасштабного виконання інвестиційної програми, спрямованої на розвиток продажів продуктів з високою доданою вартістю”, – зазначив директор департаменту корпоративного бізнесу приватного сектора Укрексімбанку Олександр Існюк.

У свою чергу фінансовий директор “Сентравіс” Олександр Жозеф додав, що залучення коштів в Укрексімбанку посилить фінансову стійкість компанії і дасть можливість щорічно інвестувати, щонайменше, EUR 7 млн в розробку і випуск нових продуктів.

“Оскільки ми працюємо зі світовими топ-брендами, потрібно діяти на випередження, тримати фокус на ефективності й клієнтському сервісі. Вважаємо, співпраця з Укрексімбанком – класична win-win історія для України. Наше підприємство експортує більше 98% своєї продукції, обсяг валютної виручки становить близько EUR 150 млн. Це допомагає поліпшити зовнішньоторговельне сальдо України та посилити присутність made in Ukraine на світовому ринку “, – констатував Жозеф.

Незважаючи на різкий спад економіки за пандемії коронавіруса, “Сентравіс” за підсумками 2020 року зберіг міцні позиції серед кращих світових виробників безшовних труб. Обсяг виробництва склав 19,05 тис. тонн. Компанія вдвічі збільшила EBITDA в порівнянні з 2019 роком – до EUR14 млн. Як повідомлялося, рішення залучити кредит на EUR 35 млн ПрАТ “Сентравіс Продакшн Юкрейн” ухвалили збори акціонерів 18 лютого поточного року. При цьому компанія в якості застави передає майно на суму 2 млрд 655,980 млн грн. Вартість активів емітента, згідно з даними останньої річної фінансової звітності, становить 4 млрд 626,745 млн грн. Співвідношення ринкової вартості майна або послуг, що є предметом угоди, до вартості активів емітента, за даними останньої річної фінансової звітності, – 25%.

Укрексімбанк, єдиним власником якого є держава, створений в 1992 році. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2021 року за розміром загальних активів (246,877 млрд грн) Укрексімбанк посідав 3-е місце серед 73 банків, що діяли в країні банків.

Інші новини